ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  רשלנות רפואית בלידה שקטה

  לידה שקטה היא עניין נפוץ יחסית לאלפי לידות בשנה. לידות שקטות הן אירועים טראומטיים שמשפעים הן על האם היולדת עצמה והן על משפחתה בעלה ונגרמים נזקים גם לעובר שנולד ללא רוח חיים ובעצם לא בוכה בלידה – מכאן הכינוי לידה שקטה.

  חשוב מאוד לשים לב שמעקב לקוי אחר העובר והאם לפני הלידה עלול להוביל ללידה שקטה.

  מה גורם ללידה שקטה?

  • אי-ספיקת צוואר הרחם – כשצוואר הרחם מתקצר לפני התאריך המשוער של הלידה וגורם לעובר להיפלט החוצה. ניתן לזהות ולמנוע את אי-הספיקה הצווארית של הרחם על ידי מדידת צוואר הרחם בסקירה המאוחרת ואם הוא מתקצר מתחת ל-25 ס"מ ניתן לעכב את הלידה על ידי טיפול תרופתי וגם לשים "תפר צווארי" ובכך להאריך את ההיריון עד להגעה של שבועות הבטוחים והמתקדמים של ההיריון.
  • הפלות קודמות – אם היולדת עברה הפלות קודמות שבהן הייתה דינמיקה צווארית (כלומר הצוואר התקצר לפני התאריך המשוער). כלומר, הפלות קודמות אלו מהוות סיכון עבור היולדת שגם בהיריון הבא תתרחש אי-ספיקה צווארית. ניתן לזהות ולמנוע על ידי הגדרה של ההיריון כהיריון בסיכון גבוה ומשמעות ההגדרה היא מעקב אחר ההיריון פעם בשבוע ובפרט אחר צוואר הרחם ולגלות בזמנן את התקצרותו ולהעניק את הטיפול המונע.
  • מצוקה עוברית – במהלך ההיריון העובר יכול להיות במצוקה אשר יכולה לגרום למותו עוד ברחם אמו. ניתן לזהות את המצוקה העוברית על ידי פענוח נכון של המוניטורים וליילד את האם מיד עם גילוי המצוקה העוברית או על ידי לידה רגילה או בניתוח קיסרי.
  • ניתוחים קודמים ברחם – הם גורמי סיכון לאי-ספיקת צוואר הרחם וללידה שקטה. נשים שעבור ניתוחים ברחם קודם להיריון אמורות להיות במעקב במרפאות של הריון בסיכון גבוה כדי לעקב בתדירות גבוהה יותר אחר צוואר הרחם.

  לרוב לידות שקטות לא אמורות להתרחש. אם חוויתם לידה שקטה או כל מקרה שבו הצוות הרפואי לא פעל לפני ההנחיות האלו מומלץ לפנות לניסן מנו – עורך דין רשלנות רפואית במרכז, לבדיקת המקרה והערכת סיכויי התביעה.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   שאלות ותשובות

   מיהו עורך דין מומלץ רשלנות רפואית?

   עורך דין מומלץ רשלנות רפואית הוא עורך דין שיש לו את תשתית הידע הנרחבת וארגז הכלים המעשיים העשיר ביותר בתחום הרפואה והמשפט, בשילוב עם הניסיון והמיומנות בניהול משא ומתן והליכים משפטיים בתחום הרשלנות הרפואית, יחד עם הקשרים החשובים וההיכרות עם הגורמים הרפואיים שיש בידיהם כדי לעשות למען טובת התובע ומטרותיו בתיק רשלנות רפואית. עורך הדין מעניק יעוץ ראשוני ולאחר בחינת חומר הראיות בתיק והנסיבות, מועבר כלל התיעוד לבדיקת רופא מומחה על מנת לברר את שאלת האחריות הרובצת לפתחו של הגורם הרפואי, כלומר – האם במקרה פלוני מתקיימת רשלנות רפואית שניתן לתבוע בגינה? ומהו היקף הנזקים והנכות שנגרמו כתוצאה הימנה?

   כיצד אדע אם יש לי עילה ברשלנות רפואית?

   עורך דין מומלץ רשלנות רפואית ניסן מנו מוביל בתחומו, עוסק באופן בלבדי בדיני נזיקין ורשלנות רפואית ופועל למען תובעים בלבד במקצועיות ללא פשרות. בפגישתכם הראשונה עמו, יבחן עורך הדין מנו את נסיבותיכם ויעריך את מצבכם המשפטי לאור זכויותיכם כמטופלים בהתאם לחוק. משרדנו מקפיד על ליווי שוטף ושקיפות מלאה לאורך ההליך והתאמתו אישית לכל לקוחה ולקוח. הבטיחו את קבלת הייעוץ והליווי המשפטי לו אתם זקוקים וצרו קשר עם משרדנו באתר או בטלפון 050-2375955.

   כיצד מתחילים בתהליך?

   לצד טענות עובדתיות ומשפטיות, וכדי להוכיח טענת רשלנות רפואית המיוחסת לגורם רפואי, על התובע לצרף חוות דעת מומחים רפואיים בתחומים הרלוונטיים לתביעתו. מדובר בחוות דעת המתייחסת לרשלנות הרפואית עצמה ומבססת את האחריות המיוחסת לנתבע על דרך המעשה ו/או המחדל, וכן בחוות דעת לעניין אומדן והיקף הנזקים שנגרמו לתובע. משרד עורך דין רשלנות רפואית במרכז מפנה את לקוחותיו לבדיקות מומחים בכל תחומי הרפואה לצורך חוות דעת משפטיות. לצד עבודה מקצועית, יסודית וחתירה בלתי מתפשרת להישגים המשפטיים הטובים ביותר, שם משרדנו לנגד עיניו את טובת הלקוח והגשמת מטרותיו ופועל למענו בנאמנות ובשקיפות תוך הקפדה על זמינות עבורו. לסיוע מקצועי בנושאי רשלנות רפואית, צרו קשר עם עורך הדין ניסן מנו באתר או בטלפון 050-2375955.

   באילו תחומים פועל עורך דין רשלנות רפואית במרכז?

   משרדו של עורך הדין ניסן מנו מייצג ופועל למען תובעים בלבד, במסגרת תביעות רשלנות רפואית כנגד גורמים רפואיים שונים, בהם רופאים ואנשי צוות רפואי נוספים, בתי חולים וקופות חולים ואף גופים גדולים יותר כמו מדינת ישראל ומשרד הבריאות. מדובר בתביעות בגין נזקים שנגרמו לתובע ו/או למשפחתו אגב טיפולים רפואיים כגון בדיקות, אשפוז, ניתוח, אבחון רפואי שגוי או מאוחר, הריון, מעקב הריון ולידה ועוד נסיבות שונות.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן