צרו קשר

  ּ

  רשלנות רפואית בלידה שקטה

  לידה שקטה היא לידה היא עניין נפוץ יחסית לאלפי לידות בשנה. לידות שקטות הן אירועים טראומטיים שמשפעים הן על האם היולדת עצמה והן על משפחתה בעלה ונגרמים נזקים גם לעובר שנולד ללא רוח חיים ובעצם לא בוכה בלידה – מכאן הכינוי לידה שקטה.

  חשוב מאוד לשים לב שמעקב לקוי אחר העובר והאם לפני הלידה עלול להוביל ללידה שקטה.

  מה גורם ללידה שקטה?

  אי-ספיקת צוואר הרחם – כשצוואר הרחם מתקצר לפני התאריך המשוער של הלידה וגורם לעובר להיפלט החוצה. ניתן לזהות ולמנוע את אי-הספיקה הצווארית של הרחם על ידי מדידת צוואר הרחם בסקירה המאוחרת ואם הוא מתקצר מתחת ל-25 ס"מ ניתן לעכב את הלידה על ידי טיפול תרופתי וגם לשים "תפר צווארי" ובכך להאריך את ההיריון עד להגעה של שבועות הבטוחים והמתקדמים של ההיריון.

  ניסיון בניהול תיקי רשלנות רפואית בלידה שקטה

  הפלות קודמות – אם היולדת עברה הפלות קודמות שבהן הייתה דינמיקה צווארית (כלומר הצוואר התקצר לפני התאריך המשוער). כלומר, הפלות קודמות אלו מהוות סיכון עבור היולדת שגם בהיריון הבא תתרחש אי-ספיקה צווארית. ניתן לזהות ולמנוע על ידי הגדרה של ההיריון כהיריון בסיכון גבוה ומשמעות ההגדרה היא מעקב אחר ההיריון פעם בשבוע ובפרט אחר צוואר הרחם ולגלות בזמנן את התקצרותו ולהעניק את הטיפול המונע.

  מצוקה עוברית – במהלך ההיריון העובר יכול להיות במצוקה אשר יכולה לגרום למותו עוד ברחם אמו. ניתן לזהות את המצוקה העוברית על ידי פענוח נכון של המוניטורים וליילד את האם מיד עם גילוי המצוקה העוברית או על ידי לידה רגילה או בניתוח קיסרי.

  ניתוחים קודמים ברחם – הם גורמי סיכון לאי-ספיקת צוואר הרחם וללידה שקטה. נשים שעבור ניתוחים ברחם קודם להיריון אמורות להיות במעקב במרפאות של הריון בסיכון גבוה כדי לעקב בתדירות גבוהה יותר אחר צוואר הרחם.

   

  לרוב לידות שקטות לא אמורות להתרחש. אם חוויתם לידה שקטה או כל מקרה שבו הצוות הרפואי לא פעל לפני ההנחיות האלו מומלץ לפנות לניסן מנו – עורך דין רשלנות רפואית במרכז, לבדיקת המקרה והערכת סיכויי התביעה.

  למעלה

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   ּ