ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  רשלנות רפואית בטיפולי שיניים

  מהי רשלנות רפואית בטיפול שיניים? כיצד יש להגיש תביעה בנוגע לטיפול שיניים רשלני? 

  רופאי השיניים, הם רופאים לכל דבר ועניין כמו כל הרופאים האחרים ומחויבים לפעול על פי ניירות עמדה שמסבירים להם איך להעניק טיפולי שיניים במלי לגרום לנזק למטופל. רופא שיניים שלא פועל על פי הנחיות אלו עלול לגרום נזק למטופל ואף להיתבע על כך.

  טיפולי השיניים הם הליכים רפואיים הכרחיים כמו עקירות סתימות טיפולי שורש או שיקום הפה הלבנת שיניים ועוד.

  רשלנות רפואית בעת זריקת הרדמה

  זריקות ההרדמה נועדו להרגיע את החניכיים ומאפשרות טיפול יעיל ונטול כאבים בשיני המטופל. למרות שמדובר בהליך שגרתי לחלוטין, פסקי דין רבים הטילו אחריות על הרופאים במקרים בהם ניתנו זריקות הרדמה במינונים שגויים או למטופלים בעלי רגישות מיוחדת לחומריהן, אשר הסבו נזקים חמורים.

  פגיעות בגין זריקות הרדמה בטיפול שיניים יכולות לגרור לשיתוק חלל הפה (לצמיתות או באופן זמני), פגיעה בשרירי הפנים, פגיעה בלסת, דום לב ואף מוות (במידה והרופאים אינם ערים למצבו של המטופל בזמן הקריטי).

  טיפולי שיניים נפוצים שבגינם מוגשות תביעות רשלנות:

  טיפול שורש – טיפול זה נועד לאטום את פנים השן לאחר חילוץ ליבתה הפגועה. הגורם לטיפול זה הינו דלקת בחלל השן אשר מהווה את הסיבה הנפוצה ביותר לכאבי שיניים. לעיתים לא צולח טיפול השורש בניסיון הראשון, וזאת כאשר הזיהום והדלקות אינן נעלמות מן השן למרות הטיפול. לאחר צילום האזור (צילום רנטגן)  יכול הרופא לקבוע האם יש לבצע את הטיפול בשנית, או לעקור את השן. עקירת שן המתבצעת במידה וניתן היה לבצע טיפול שורש, ביצוע רשלני של הטיפול והישנותו של הזיהום, יש בהם היכולת ליצור עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית.

  שיקום הפה, שתלים וכתרים – תביעות נפוצות בתחום הרשלנות הרפואית ברפואת שיניים נובעות מטיפול רשלני במהלך שיקום הפה. טיפול זה, אשר נעשה ע"י מומחה לכירורגיית הפה ולסת (לאחר תקופת התמחות בת 4.5 שנים) נועד לשפר את האסתטיקה והתפקוד של השיניים החל בטיפולים פשוטים (הלבנת שיניים, סתימות וכתרים) וכלה בהליכים מורכבים יותר (כגון גשרים, השתלות, וכו’). מדובר בתהליך ארוך אשר מתחיל בבניית תוכנית מתאימה, על פי צילומים ובדיקות של מצב השיניים, וממשיך פעמים רבות אגב עקירות, השתלות, הלבנה וטיפולי אורתודנטיה.

  עקירת שן בינה – שן בינה הינה השן הנמצאת בחלקו האחורי והקיצוני ביותר של הפה. מכיוון ששן הבינה היא השן האחרונה להתפתח, לעיתים לא נותר מקום לבקיעתה בחלל הפה. השן יכולה לבקוע באופן ישר, להיות כלואה חלקית (כאשר רק ראשה מבצבץ מעל החניכיים) או כלואה בהטיה (כאשר היא בוקעת באלכסון).

   

  לאופן בקיעתה של השן, השלכות על הקושי בעקירתה. עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית תיווצר במקרים של המלצה על עקירת שן בינה שלא לצורך, ביצוע רשלני של העקירה (כגון פגיעה בחלל הפה או הלסת) או פספוס של זהום לפני העקירה.

  אורתודנטיה – ישור שיניים הינו תחום נפוץ בקרב טיפולי השיניים בכלל וטיפולי רפואת השיניים לילדים בפרט. הטיפול, אשר מטרתו ליישור את שיניו של המטופל הינו ואלקטיבי ומתבצע בעזרת גשרים, פלטות, טבעות וסמכים פנימיים ואינם נראים המוצמדים לחלקן האחורי של השיניים.

   

  פעמים רבות, נאמר למטופל על ידי הרופא כי התוצאה הינה תמידית, אך למעשה חלה תנועה בשיניים לאחר מספר שנים. לעיתים נעקרות שיניים במהלך הטיפול האורתודנטי, על שלל הסיכונים הכרוכים בהליך העקירה.

  אם יש בכם חשד כי הנזקים אשר נגרמו לכם הם תוצאה של טיפול שיניים רשלני, עליכם לפנות אלינו להתייעצות בהקדם כדי שנוכל לבחון את המקרה עם רופא שיניים שבקשרי עבודה עם המשרד לצורך בחינת רשלנות רפואית.

   

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   שאלות ותשובות

   מיהו עורך דין מומלץ רשלנות רפואית?

   עורך דין מומלץ רשלנות רפואית הוא עורך דין שיש לו את תשתית הידע הנרחבת וארגז הכלים המעשיים העשיר ביותר בתחום הרפואה והמשפט, בשילוב עם הניסיון והמיומנות בניהול משא ומתן והליכים משפטיים בתחום הרשלנות הרפואית, יחד עם הקשרים החשובים וההיכרות עם הגורמים הרפואיים שיש בידיהם כדי לעשות למען טובת התובע ומטרותיו בתיק רשלנות רפואית. עורך הדין מעניק יעוץ ראשוני ולאחר בחינת חומר הראיות בתיק והנסיבות, מועבר כלל התיעוד לבדיקת רופא מומחה על מנת לברר את שאלת האחריות הרובצת לפתחו של הגורם הרפואי, כלומר – האם במקרה פלוני מתקיימת רשלנות רפואית שניתן לתבוע בגינה? ומהו היקף הנזקים והנכות שנגרמו כתוצאה הימנה?

   כיצד אדע אם יש לי עילה ברשלנות רפואית?

   עורך דין מומלץ רשלנות רפואית ניסן מנו מוביל בתחומו, עוסק באופן בלבדי בדיני נזיקין ורשלנות רפואית ופועל למען תובעים בלבד במקצועיות ללא פשרות. בפגישתכם הראשונה עמו, יבחן עורך הדין מנו את נסיבותיכם ויעריך את מצבכם המשפטי לאור זכויותיכם כמטופלים בהתאם לחוק. משרדנו מקפיד על ליווי שוטף ושקיפות מלאה לאורך ההליך והתאמתו אישית לכל לקוחה ולקוח. הבטיחו את קבלת הייעוץ והליווי המשפטי לו אתם זקוקים וצרו קשר עם משרדנו באתר או בטלפון 050-2375955.

   כיצד מתחילים בתהליך?

   לצד טענות עובדתיות ומשפטיות, וכדי להוכיח טענת רשלנות רפואית המיוחסת לגורם רפואי, על התובע לצרף חוות דעת מומחים רפואיים בתחומים הרלוונטיים לתביעתו. מדובר בחוות דעת המתייחסת לרשלנות הרפואית עצמה ומבססת את האחריות המיוחסת לנתבע על דרך המעשה ו/או המחדל, וכן בחוות דעת לעניין אומדן והיקף הנזקים שנגרמו לתובע. משרד עורך דין רשלנות רפואית במרכז מפנה את לקוחותיו לבדיקות מומחים בכל תחומי הרפואה לצורך חוות דעת משפטיות. לצד עבודה מקצועית, יסודית וחתירה בלתי מתפשרת להישגים המשפטיים הטובים ביותר, שם משרדנו לנגד עיניו את טובת הלקוח והגשמת מטרותיו ופועל למענו בנאמנות ובשקיפות תוך הקפדה על זמינות עבורו. לסיוע מקצועי בנושאי רשלנות רפואית, צרו קשר עם עורך הדין ניסן מנו באתר או בטלפון 050-2375955.

   באילו תחומים פועל עורך דין רשלנות רפואית במרכז?

   משרדו של עורך הדין ניסן מנו מייצג ופועל למען תובעים בלבד, במסגרת תביעות רשלנות רפואית כנגד גורמים רפואיים שונים, בהם רופאים ואנשי צוות רפואי נוספים, בתי חולים וקופות חולים ואף גופים גדולים יותר כמו מדינת ישראל ומשרד הבריאות. מדובר בתביעות בגין נזקים שנגרמו לתובע ו/או למשפחתו אגב טיפולים רפואיים כגון בדיקות, אשפוז, ניתוח, אבחון רפואי שגוי או מאוחר, הריון, מעקב הריון ולידה ועוד נסיבות שונות.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן