צרו קשר
ּ

עורך דין רשלנות רפואית בלידה

טיפול רפואי לקוי ורשלני במהלך כל אחד משלבי ההיריון והלידה, עלול להוביל למות העובר והאם, או להוביל לנזקי גוף קשים לעובר בדמות שיתוק מוחין, פיגור שכלי, פגיעות אורטופדיות ונוירולוגיות קשות ועוד, וכן לנזקי גוף קשים לאם בדמות אובדן יכולת להיכנס להיריון נוסף, נזקים נפשיים ועוד.

בכל אחד משלבי ההיריון הצוות הרפואי נדרש לפעול על פי הסטנדרט הרפואי המקובל. כך, למשל, בשלב מעקב ההיריון על הצוות הרפואי לגלות, מבעוד מועד, מומים מולדים או מחלות חמורות אצל העובר, לשלוח את האם לבדיקות נכונות, לפענח נכונה את הבדיקות ועוד. בשלב הלידה עצמה, על הצוות הרפואי להיות קשובים לדופק העובר ולאבחן מצוקה עוברית במועד, לבחור את האופן המתאים ללידה (נרתיקית או קיסרית), לחלץ את היילוד השרוי במצוקה במהרה ועוד. ובשלב הטיפול ביילוד לאחר לידתו, על הצוות הרפואי במחלקת תינוקיה או פגייה לעקוב אחר סימני אזהרה מדאיגים (כגון: הפסקות נשימה של היילוד וכו') ולהעניק טיפול מיידי.

טיפול לקוי בכל אחד מהשלבים הנ"ל עלול להוביל לפגיעה קשה ביותר אשר תלווה את היילוד במשך כל חייו הבוגרים, ואף למוות.

עו"ד מנו מתמחה בתביעות רשלנות רפואית בלידה, תביעות אשר דורשות מומחיות רבה הן בהוכחת רשלנות הצוות המטפל הן בהוכחת הנזק האדיר שנגרם לנפגעים ובני משפחתם.

עורך דין רשלנות רפואית בלידה ניסן מנו

אישה הכורעת ללדת ומגיעה לבית החולים, תעבור הליכים רפואיים הכפופים לסטנדרטים ונורמות רפואיים ומקצועיים, המכפיפים אליהם את כל הצוות הרפואי המטפל ביולדת. כאשר הצוות הרפואי נוהג במהלך הלידה בדרך שיש בה משום סטייה או חרידה מאותם כללים מקצועיים – על דרך המעשה ו/או המחדל – ואגב כך נגרם נזק לתינוק ו/או ליולדת, הרי שמדובר במצב העולה כדי רשלנות רפואית בלידה.

עורך דין רשלנות רפואית בלידה – כיצד מתנהלת התביעה?

לכל תביעת רשלנות רפואית קודמת פנייה לעורך דין שהוא מנוסה ביישום הדין והפסיקה הרלוונטיים בתיקים מסוג זה, שהם מורכבים ורגישים במיוחד. עורך דין רשלנות רפואית בלידה ניסן מנו עוסק זה שנים רבות בניהול תביעות שעילתן ברשלנות רפואית בהריון ובלידה, ניסיון מקצועי וידע עשיר המאפשרים ללקוחותיו לקבל פיצויים גם בנסיבות המורכבות והמאתגרות ביותר. אם הנכם סבורים שלתינוקכם נגרמו נזקים כתוצאה מרשלנות רפואית במהלך ההריון ו/או הלידה, פנו אלינו לבחינת העובדות והראיות בשאלת קיומה של רשלנות רפואית טרם ההתעברות, במהלך ההריון ו/או במהלך הלידה וכן במהלך שהות היולדת והתינוק בבית היולדות. עורך הדין ידאג להעתקת התיק הרפואי וכלל המסמכים המתייחסים למעקב ההריון במוסדות השונים ויעבירו לחוות דעת מומחה בתחום הרפואי הרלוונטי, לצורך הכרעה ראשונית בשאלה האם נפל דופי בהתנהלות הגורמים הרפואיים, העולה כדי רשלנות רפואית בהתאם לאמות מידה מקצועיות שונות.

בנחישות וברגישות

לאחר שנאסף כלל החומר הרפואי והעברתו לידי מומחה בתחום הרלוונטי, וככל שעולה המסקנה כי ישנה אפשרות להוכיח שהנזקים הנטענים נגרמו כתוצאה מרשלנות רפואית במהלך הלידה, הרי שיש מקום להגשת תביעה אזרחית. לאורך הטיפול בתיק, תידרש העברת החומר הראייתי לעיון מומחים נוספים בהתאם למישור בו נגרמו הנזקים הנטענים, על מנת להניח יסודות לביסוס קשר סיבתי בין הנזקים הנטענים והיקפם לבין התנהלות הצוות הרפואי במהלך ההריון ו/או הלידה לפי העניין. לצד המאפיינים המקצועיים המובהקים הנדרשים מעורך דין רשלנות רפואית בלידה לצורך טיפול יעיל וחכם בתיק, נדרשות אמפתיה ויכולת לגלות הקשבה ורגישות כמתחייב במהלך טיפול בענייני רשלנות רפואית בכלל, ובהריון ובלידה בפרט.

לפרטים נוספים, צרו קשר עם משרדנו באתר או בטלפון 050-2375955.

עורך דין רשלנות רפואית בלידה ניסן מנו

עורך דין רשלנות רפואית בהריון

כאשר אנו פונים לרופא אנו מפקידים את בריאותנו ושלמות גופנו בידיו. כאיש אמוננו, אנו בוטחים בו כי יפעל במקצועיות וביסודיות למיצוי הבירור הרפואי, יבצע אבחנה נכונה, יגלה מקצועיות ויורה על הטיפול הנכון וההולם בנסיבות. בדומה לכך, תכנון הריון, מעקב הריון ולידה מחייבים טיפול רפואי מקיף לפני ההריון, בראשיתו ובמהלך הלידה. תביעות שעילתן ברשלנות רפואית בהריון מכוונות לקבלת פיצויים בגין נזקים שנגרמו לעובר ו/או ליולדת כתוצאה מרשלנות של רופא, מוסד רפואי או צוות רפואי במהלך ההריון ו/או הלידה. כאשר עולה סברה כי גורם רפואי לא פעל כפי שמצופה ממנו לפעול, כפי שהיה עליו לפעול או כפי שמקצועו, מומחיותו, ניסיונו והסטנדרטים המקובלים דורשים ממנו לפעול וכתוצאה מכך נגרמו נזקים לעובר ו/או ליולדת, הרי שיש מקום לבחון אפשרות של הגשת תביעה אזרחית באמצעות עורך דין רשלנות רפואית בהריון.

עורך דין רשלנות רפואית בהריון – פיצוי בגין נזקים

כחלק בלתי נפרד מהאבחון הרפואי שקודם להריון, על הרופא המומחה בגינקולוגיה ומיילדות לערוך בירור מקיף וקפדני של ההיסטוריה והרקע הרפואי המשפחתי והעדתי של הזוג העתיד להביא יחד ילד לעולם, בשאלה של סיכויי העובר ללקות במחלות גנטיות, מומים מולדים ועוד. טרם תהרה האישה, ימליץ הרופא בפני הזוג ויפנה אותם לבדיקות גנטיות רלוונטיות, לרבות אלה שאינן ממומנות על ידי קופת החולים. במהלך ההריון על הרופא לבצע מעקב ולהקפיד כי האישה תופנה אל הבדיקות הדרושות בהתאם לשלבי התפתחות העובר. ככל שהבדיקות מעלות תוצאות המעידות על מום בעובר, יש להפנות את ההרה למומחים המתאימים ולשקול את הפסקת ההריון.

פנו לייעוץ משפטי

לעורך הדין ניסן מנו ניסיון רב שנים בניהול תביעות רשלנות רפואית בתחומי גינקולוגיה ומיילדות. היכרותו עם מגוון רחב של מקרים וגורמים רפואיים וניסיונו המשפטי, מעניקים ללקוחותיו יתרון משפטי מובהק ביחס לגורמים הרפואיים המעוולים. אם נגרמו לכם ו/או לתינוקכם נזקים אגב הריון ו/או לידה כתוצאה של רשלנות רפואית, מומלץ לפנות לעורך דין רשלנות רפואית בהריון לצורך בחינת הנסיבות והראיות והערכת סיכויי התביעה נגד הגורמים הרפואיים המעורבים.

הבטיחו את קבלת המענה המשפטי לו אתם זקוקים וצרו קשר עם משרדנו כבר היום באתר או   באתר או בטלפון 050-2375955.

למעלה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ּ