צרו קשר
ּ

עורך דין מומחה לתאונות דרכים

תאונות דרכים הן אירועים טראומטיים וחוויה מטלטלת לנפגע ולבני משפחתו. לעיתים הן מסתיימות בפציעה, הגוררת שיבוש שגרת חייהם של המעורבים בהן, כאבים, אשפוז בבית חולים, נכות, פגיעה בכושר ההשתכרות והפסד ימי עבודה ולעיתים – במוות.

עו"ד מנו עוסק, מזה שנים רבות, בייצוג תובעים בתאונות דרכים נגד חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי, במטרה להשיג עבורם את הפיצוי המקסימאלי לו הם זכאים. הצוות שלנו מנוסה ומיומן בניהול משא ומתן עם חברות הביטוח לצורך קבלת הפיצוי המקסימאלי ובניהול ההליכים המשפטיים המתבקשים.

המקור החוקי לקבלת פיצוי בעקבות תאונות דרכים הוא חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים. החוק קובע כי כל מי שנפגע בגופו או בנפשו כתוצאה משימוש ברכב מנועי , זכאי לפיצוי. על פי החוק, חברת הביטוח שביטחה בביטוח חובה את הרכב שבו נסע הנפגע, או במקרה של הולך רגל, חברת הביטוח שביטחה את הרכב הפוגע, חייבת לפצות את הנפגע על מלוא נזקי הגוף שלו, וזאת ללא שום קשר לשאלה מי אשם בתאונה.

בשל האופי הסוציאלי של החוק, החוק קובע כי גם כאשר אדם נפגע מרכב שלא היה מבוטח בביטוח חובה, הוא לא יישאר חסר כל ובמקרה כזה, יקבל את הפיצוי מ"קרנית" – קרן שהוקמה בידי המדינה, המהווה מעין חברת ביטוח חלופית שמפצה נפגעים במקרים של תאונות דרכים ללא כיסוי ביטוחי.

תביעה בגין תאונת דרכים היא תהליך ארוך ומסורבל המחייב טיפול מקצועי וזאת משום שלרוב נתקלים הנפגעים בקשיים רבים שמערימים עליהם חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי למישוש הזכויות.

מכאן יוצא שבמקביל להתמודדותו הקשה עם הטראומה, נאלץ הנפגע לגייס כוחות ומשאבים, על מנת לעמוד על זכויותיו מול חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי.

עו"ד מנו מתמחה בתחום תאונות דרכים, ומלווה את הנפגעים לאורך כל ההליך המשפטי, המציב אתגרים לא פשוטים, עד להשגת פיצויים אופטימאליים עבור הנפגע, פיצויים אשר יאפשרו לו להשתקם, ואיכות חיים וקיום בכבוד.

עורך דין מומחה לתאונות דרכים

בתביעות שעניינן נזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים, קיימת לנפגע זכאות לפיצויים בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים שתכליתו סוציאלית, וככזה הוא מעמיד לכל נפגע בתאונת דרכים זכאות לפיצוי מאת חברת הביטוח. נותר, אם כן, להבטיח כי הניזוק יקבל מן הגוף שלפתחו רובצת האחריות לפצותו, את סכום הפיצויים המקסימלי ככל שניתן בהתאם למכלול נזקיו וחומרתם. כדי לקבל את הפיצוי במסגרת הליך יעיל, מהיר וממצה, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה לתאונות דרכים.

החוק מקנה זכאות – מדוע לפנות לעורך דין מומחה לתאונות דרכים?

מדי יום מעורבים רבים בתאונות דרכים בנסיבות שונות, בין אם כנהגים, כנוסעים או כהולכי רגל. בבואם לדרוש פיצויים בגין נזקי הגוף שנגרמו להם, לא רבים מהם יודעים כי זו עומדת להם ללא נפקות לסוגיית אחריות מי מהצדדים לגרימת התאונה, וכי בזכות נקיטת הצעדים הנכונים ומשא ומתן המנוהל במקצועיות, ניתן להעלות באופן משמעותי את שיעור הפיצוי שישולם בסופו של דבר לנפגע. לצורך מיצוי הזכויות ניתן לפנות גם למוסד לביטוח לאומי, ככל שלתאונה ישנה זיקה אליו מקום שנסיבותיה נופלות בגדר הגדרת החוק. 

סכום הפיצוי שישולם מורכב מפרמטרים רבים, בין היתר דרגת נכות קבועה שככל שנותרה לנפגע כתוצאה מהתאונה, יש לה השלכות רוחביות על המשך מהלך חייו ובהתאם, גם על הפיצוי שישולם במסגרת ההליך.

דעו – שעה שתביעתו של נפגע סולקה ושולמו לו פיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו בתאונת דרכים, לא יוכל לשוב ולתבוע סכום נוסף במסגרת תביעה זו ומשכך ישנה הזדמנות אחת ויחידה להפקת מירב הפיצוי מכוח החוק.

פנה אל משרדנו לייעוץ מקצועי

בזכות ניסיון רב שנים בייצוג תובעים מול חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי וניהול מאות הליכים משפטיים מוצלחים בבתי המשפט, נהנים לקוחותיו של עורך דין מומחה לתאונות דרכים ניסן מנו מיתרונות מובהקים במסגרת הליכים אלה. ידיהן של חברות הביטוח קפוצות בבואן לשלם לנפגעים פיצויים בגין נזקי גוף, ועל מנת להבטיח שההתמודדות איתן תניב את התוצאות המיטביות, נדרשים כלים מקצועיים ומיומנות של עורך דין מומחה לתאונות דרכים.

הבטיחו את קבלת הייעוץ הדרוש לכם וצרו קשר עם משרד עו"ד ניסן מנו, באתר או בטלפון 050-2375955.

עורך דין תאונת אופנוע ניסן מנו

עורך דין תאונת אופנוע

בתוך מגמת הגידול המתמדת בתאונות הדרכים בשנים האחרונות, ניתן לראות יותר ויותר תאונות דרכים בהן מעורבים רוכבי אופנועים וקטנועים. מדובר, לרוב, בתאונות בקינמטיקה קשה ואף קטלנית, לאור העובדה שרוכבי הדו-גלגלי חשופים יותר לפגיעות גופניות היות שאינם מוגנים בתוך מכונית שתגן עליהם במקרה תאונה. בין אם מדובר בתאונה בה מעורבים כלי רכב נוספים ובין אם מדובר בתאונה עצמית של רוכב האופנוע, זכאי רוכב האופנוע לפיצויים בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. לצורך ניהול מגעים מול חברת הביטוח למיצוי זכויותיו, מומלץ לפנות לעורך דין תאונת אופנוע.

עורך דין תאונת אופנוע – את מי תובעים?

בהתאם לפקודת ביטוח רכב מנועי [נוסח חדש], תש"ל – 1970, והואיל וכל אופנוע הוא רכב מנועי, הרי שישנה חובה לערוך עבור האופנוע פוליסת ביטוח רכב חובה כמו לכל רכב מנועי רגיל. תכלית הוראת הפקודה היא להעמיד לרוכב האופנוע זכאות לפיצויי בגין נזקי גוף, ככל שיגרמו לו כאלה כתוצאה ממעורבות של אותו האופנוע בתאונת דרכים, חלילה. בימינו, ומפאת היותו של האופנוע כלי תחבורה בעל פוטנציאל מוגבר למעורבות בתאונות דרכים, המבטחת של חלק גדול מן האופנועים בישראל היא "התאגיד המנהל של המאגר לביטוחי רכב חובה" (הפול). פוליסות ביטוח החובה לאופנועים הן יקרות יחסית, כפועל יוצא של הסיכוי המוגדל לתאונות ולפציעות קשות יותר של הרוכבים, בעיקר כתוצאה מתאונות עצמיות.

הייתי מעורב בתאונת אופנוע, מה לעשות?

ראשית חשוב מאוד לפנות לטיפול רפואי, בין אם באמצעות פניה עצמית למוקד רפואה דחופה בין אם באמצעות אמבולנס. עם הגעתכם אל המוקד הרפואי, חשוב לציין מפורשות כי מדובר בתאונת דרכים וככל שמדובר בתאונת עבודה, חשוב לציין גם עובדה זו. בשלב השני יש לפנות למשטרת ישראל, לדווח על התאונה ולצרף את פרטי המעורבים לצורך הפקת אישור משטרה לתאונה. חשוב לאגד את כל התיעוד הרפואי בקשר עם התאונה, אישורי המחלה, קבלות בגין רכישת משככי כאבים ועוד. מומלץ לפנות לעורך דין תאונות אופנוע סמוך ככל שניתן לקרות התאונה על מנת להבטיח את קבלת סכום הפיצויים המרבי בנסיבות.

לכל טיפול משפטי בנושאי תאונות, צרו קשר עם משרד עו"ד ניסן מנו באתר או בטלפון 050-2375955.

למעלה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ּ