צרו קשר
ּ

עורך דין לאובדן כושר עבודה

תאונות עבודה ומחלות מקצוע

תאונות עבודה ומחלות מקצוע הן פגיעות הנגרמות לעובד כתוצאה ישירה או עקיפה מעבודתו, כגון פגיעות גוף פיזיות עקב פעילות הקשורה לעבודה, מחלות מקצוע שנגרמו לעובד עקב עבודתו.

תאונות עבודה ומחלות מקצוע נגרמות בדרך כלל במקרים שבהם המעביד הפר את הוראות פקודת הבטיחות בעבודה והתקנות שהותקנו מכוחה.

תקנות הבטיחות בעבודה קובעות הוראות בטיחות בנושאים חשובים כמו בטיחות בעבודה תוך שימוש במכונות למיניהן, בטיחות בעבודות בנייה, עבודות בגובה, ציוד מגן אישי, טרקטורים, חשמל, מתקנים למיניהם, עבודות עם חומרים מסוכנים ועוד.

בנוסף, חוק ארגון הפיקוח על העבודה והתקנות מכוחו מסדירים את הנושא החשוב של מסירת מידע והדרכה נאותה של עובדים. על המעביד למסור את כל המידע הדרוש לעובד לבצע את עבודתו באופן הבטיחותי ביותר וכן להעביר את העובד הדרכות בטיחות תקופתיות כדי למנוע פגיעת העובד בגופו בעת מילוי תפקידו.

לנפגע בתאונת עבודה קיימות שתי אפשרויות של תביעה:

  • תביעת המוסד לביטוח הלאומי – עובד הנפגע בעבודה זכאי, בראש ובראשונה, לתבוע את המוסד לביטוח לאומי ולקבל תשלומים בגין היעדרות מעבודה, מענקים וגמלאות שונות. המוסד לביטוח לאומי אינו בוחן את אשמת המעביד ומתמקד בבחינת נסיבות הפגיעה.
  • תביעה נזיקית – העובד רשאי לתבוע את המעביד בתביעה נזיקית, לצורך קבלת פיצויים על מלוא הנזקים שנגרמו לו בתאונה, בתנאי שהוכח שהמעביד התרשל במילוי חובותיו, שציינו לעיל, כלפי העובד.

תחום תאונות עבודה ומחלות מקצוע הוא תחום המצריך הבנה מעמיקה של חוקים ותקנות של פקודת הבטיחות בעבודה ושל המוסד לביטוח לאומי.

לעו"ד מנו ניסיון רב בייצוג נפגעי עבודה, בכל ההיבטים הנובעים מן הפגיעה והבנה ובקיאות בכל הנוגע לייצוג בפני המוסד לביטוח לאומי, ייצוג בתביעות נזיקין נגד מעבידים וייצוג בתביעות נגד חברות ביטוח.

עורך דין לאובדן כושר עבודה ניסן מנו

שכירים ועצמאיים רבים נקלעים מדי יום למצב רפואי שאינו מאפשר המשך עבודתם במקצוע ממנו הם מתפרנסים, כתוצאה מתאונה או מחלה בה לקו. מדובר בנכות שאינה מאפשרת – באופן חלקי או מלא – את המשך עיסוק המבוטח בתחום או בענף בו עסק טרם הפגיעה, או בכל עיסוק אחר ההולם את השכלתו ו/או את הכשרתו המקצועית. עורך דין לאובדן כושר עבודה הוא עורך דין העוסק במימוש זכויות מבוטחים על פי פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה, ופועל עבור לקוחותיו למיצוןי מקסימלי של תגמולי הפוליסה בשל אובדן חלקי או מלא של כושר העבודה כתוצאה מתאונה או מחלת המבוטח.

עורך דין לאובדן כושר עבודה – האם אני זכאי לתבוע?

אם חליתם, חלילה, או הייתם מעורבים בתאונה וכתוצאה מכך מצבכם הרפואי אינו מאפשר את המשך העסקתכם בתחום בו עבדתם טרם הפגיעה או המחלה או בתחום סביר אחר בהתאם לכישוריכם וניסיונכם, הרי שאתם מצויים במצב של אובדן כושר עבודה. חברות הביטוח מעניקות כיסוי ביטוחי למבוטחים המצויים באובדן כושר עבודה, לפי פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה. לא רבים יודעים, אך מבוטחים רבים במסגרת פוליסות לביטוח חיים נהנים מכיסוי למקרה של אובדן כושר עבודה, ככל שזה קיים כנספח לפוליסת ביטוח החיים. בדומה לכך, קרנות הפנסיה השונות מספקות כיסוי במקרה של נכות חלקית או מלאה של המבוטח בשל אובדן כושר עבודה במסגרת רכיב "פנסיית נכות".

עורך דין לאובדן כושר עבודה – אל תוותרו על כספכם

לצערנו, עצם קיומה של פוליסת אובדן כושר עבודה, לא בהכרח מזכה את המבוטח בתגמולי הפוליסה באופן אוטומטי וברוב המקרים מנהלים מבוטחים שחלו או נפצעו מאבקים ממושכים עם המבטחות שמערימות קשיים ומסרבות לשלם את כספי הביטוח, בין היתר, בטענה כי מצבם הרפואי אינו עולה כדי אובדן כושר עבודה חלקי או מלא. בשל כך, עולה צורך לפנות לעורך דין לאובדן כושר עבודה ניסן מנו, לצורך הגשת תביעה וניהול הליך מול חברת הביטוח או קרן הפנסיה למיצוי זכויות המבוטח וקבלת סכום הפיצויים המקסימלי, בזכות ניסיון רב שנים בייצוג מבוטחים במקצועיות ללא פשרות.

לקבלת הסיוע המשפטי לו אתם זקוקים בנושא, צרו קשר עם משרד עו"ד ניסן מנו, באתר או בטלפון 050-2375955.

למעלה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ּ